26 лютого, православна церква вшановує святу Світлана, або Фотінію.  Нехай Свята мyчениця Світлана охороняє від біди!
Молитви

26 лютого, православна церква вшановує святу Світлана, або Фотінію. Нехай Свята мyчениця Світлана охороняє від біди!

Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

2710

0


26 лютого, православна церква вшановує святу Світлана, або Фотінію.

Євангеліє не повідомляє нам імені жінки-самарянки, але Передання Церкви його зберіг, і ми називаємо її по-грецьки — Фотинія, Фотіна, по-українськи — Світлана, що означає «світла», а в перекладі з грецького «світло».

 

Свята Фотіна була тією самою самарянкою, з якою розмовляв Христос біля криниці Якова (Ін. 4). Зустріч святий Фотины Самаряныни з Ісусом Христом описана в Євангелії від Іоанна (Ін. 4, 5-42). Подія це стало ключовим у житті святої. Завдяки їй самаритяни знайшли віру. Так звичайна жінка, яка займалася домашніми справами, дбала про своїх рідних, виховувала дітей, почала проповідувати про Христа іншим людям.

 

Постраждала за Христа при імператорі Нерона в Римі, в 66 р. Св. Фотіна жила в той час у Карфагені. Отримавши від Господа повідомлення про майбутні їй страждання, вона відправилася в Рим і разом з синами Іосією і Фотином (Віктором) і сестрами Анастасією, Параскеви, Кириакией, Фото і Фотидой добровільно з'явилася до Нерона. Після багатьох мук, які не завдали їй шкоди, свята була відведена в «Золотий будинок» Нерона, де навернула до Христа дочка його Домнину і 100 її рабинь.

Через три роки, зазнавши знову багато мук, св. мучениця Фотіна була вкинута в колодязь, де і померла. Разом з нею постраждали за Христа обидва її сина, сестри і мучениця Домніна.

 

У св. мучениці Фотини позбавляються від різних недуг при лихоманці.

 

Світлана - світла, чиста (старослов'янська). Жіночий варіант  від імені Світлана, від слова "світло". У грецькій мові йому відповідає ім'я Фотіна світло). Цим іменем називають Світлану при хрещенні.

 

В 1943 році Священний Синод встановив тотожність імені Світлана іменами двох святих:

преподобної Фотинії (Фотины) Палестинської — пам'ять 13 (26) лютого;

 

І мучениці Фотіни Самарянки — пам'ять 20 березня (2 квітня).

 

МОЛИТВА:

О, свята мучениця Фотино! Безмежно любов'ю до Христа окрыляема, мужність, терпіння і силу велику з розташованими з тобою сестрами, синами і освіченими тобою явила єси. Євангеліє Христове з відвагою проповедала, і явився тобі і всім, що з тобою колишнім, Христос, і всіх на предстоящия борошна зміцнив і втішив. У Рим пришедши і безбоязно Христа исповедавши, в темницю укладена биша, і многія борошна претерпеша, криниця кинута, душу свою Господеві зрадила єси. Вислухай нас, свята Фотино, духовну красою засяяла і людей невпинно і неумолкаемо, у темниці, і в містах, вірі в Христа поучавшая. Внемли нам, дивлячись на нас грішних, і благодаттю Христовою болящих зціли пропасницею, та не окропить їх дощ гріховний, але в здоров'ї душевнем і телеснем життя свою неослаблено у добрих справах проведуть і прославлять Владику всіх, Батька щедрот, Бога Милостиваго, по всі віки. Амінь.

 

БІЛЬШ ДОКЛАДНИЙ ЖИТІЄ СВ, МУЧ. ФОТИНЫ

У часи імператора Нерона (царював у Римі з 54 до 68 року) Фотіна жила з молодшим сином Іосією в Карфагені (стародавній приморське місто на півночі Африки) і безбоязно проповідувала Євангеліє.

 

Незабаром, до Нерона дійшов слух про те, що Віктор, начальник над військами в Атталии і правитель цього міста, Севастян, сповідують віру Петра і Павла та всіх привертають до собі, те ж саме роблять в Карфагені мати Віктора - Фотіна і син її - Йосія.

Імператор запалав гнівом і послав у Атталию воїнів, щоб вони привели до нього на суд знаходилися в цьому місті християн, яким яился Господь зміцнив їх, в майбутніх випробуваннях.

Свята Фотіна теж була сповіщена Христом про які очікують її страждання і негайно ж у супроводі безлічі християн, (серед яких були її сестра) вирушила з Карфагена в Рим. Прибувши туди, вона безбоязно проповедывала Євангеліє. Свята Фотіна з'явилася до Нерона зі своїм сином Иосиею і сестрами: Анастасією, Фото, Фотидой, Параскеви та Кириакией, що прибули з нею з Карфагена.

Нерон запитав св. Фотину:

— Для чого ви прийшли до нас?

Для того, — відповіла Фотіна, — щоб навчити тебе шанувати Христа....

В цей час були наведені, даставленные з Атталии її син Віктор і Севастян.Тоді Нерон, звернувшись до святих запитав їх:

Чи згодні ви відректися від Христа вашого або бажаєте померти за Нього?

Всі ми, — відповіла свята Фотіна, — готові померти за Нього, але ніколи не зречемося своєї віри.

 

Фотину  ув’язнили на 20 днів.

 

Після цього Нерон закликав її до себе й запитав, чи підкориться вона тепер і чи принесе жертви ідолам. Свята Фотина плюнула імператорові в обличчя і, посміявшись над ним, промовила: “Безбожний сліпий, зведена й божевільна людина! Невже ти вважаєш мене настільки нерозумною, щоб я погодилася відректися від Владики мого Христа й принесла жертву подібним тобі сліпим ідолам?!”

 

Почувши такі слова, Нерон знову звелів кинути мученицю в колодязь, де вона віддала дух свій Господові

 


ЩО МОЖНА РОБИТИ В ЦЕЙ ДЕНЬ.


Жінки займаються генеральним прибиранням оселі, перед Великим постом.
Прийнято згадувати померлих родичів. 
Потрібно піти в церкву і поставити поминальні свічки за родичів, які відійшли в інший світ.
Прийти на кладовище, прибрати могили і залишити частування.
Вдома, приготувати поминальний обід. 
Згадати усіх добрим словом і молитвою.
Ввечері, люди виходять на вулицю. Найяскравіші зірки, це очі рідних, які вже на небі. 
Потрібно звернутися до них з проханням і вони допоможуть у вашій проблемі.

Олександр Шевченко
master

Читайте також!

Події 70 роковини вбивства Романа Шухевича
Олександр Шевченко 2020-03-05 06:59

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

2710

0